سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
کمیته حل اختلاف اتباع خارجی (کدخبر: 555)

کمیته حل اختلاف اتباع خارجی
 
کمیته های حل اختلاف اتباع خارجی از سال 93 در راستای توافقات مشترک بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و افغانستان و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان برای کمک به حل مسائل حقوقی پناهندگان در ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانها ایجاد شده است . ارائه راه حل‌های مساعدت‌آمیز از طریق میانجی‌گری و داوری برای حل و فصل اختلافات حقوقی ارجاع شده توسط پناهندگان ساکن در ایران از جمله وظایف این کمیته ها میباشد .
یک قاضی کارآمد که با هماهنگی دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی و توسط قوه قضاییه منصوب می‌شود، یک کارشناس حقوقی که از طرف اداره‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی منصوب می‌شود، یک نماینده پناهندگان دارای اقامت در استان در حد امکان آشنا با سیستم‌های قضایی به پیشنهاد اداره‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی به طور مشترک توسط کمیساریا و اداره‌کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور منصوب می‌شود و یک کارشناس حقوقی و یا وکیل دادگستری که از طرف کمیساریا منصوب می‌شود؛ اعضای این کمیته هستند.
اتباع خارجی که مشکلات و اختلافات حقوقی با خود و یا با اتباع ایرانی دارند و همچنین اتباع ایرانی که دارای اختلاف حقوقی با اتباع خارجی هستند، می‌توانند در این کمیته ها اقامه درخواست نمایند و این کمیته بنا به تشخیص، در موعد مقرر جلسه رسیدگی با حضور دو طرف برگزار خواهد کرد.
متقاضیان لازم است جهت طرح موضوع در کمیته حل اختلاف استان با مراجعه حضوری نسبت به تهیه و تکمیل فرم های مربوطه اقدام نمایند . پس از تکمیل پرونده زمان رسیدگی به اطلاع متقاضی خواهد رسید .
طرفین ادعا باید شخصا در وقت مقرر در جلسات کمیته حضور یابند. ضمنا حضور وکیل خواندگان با حضور خود ایشان بلامانع خواهد بود و در صورت عدم توافق بر سر تصمیم کمیته از سوی طرف خواهان، ایشان می‌توانند به دادگاه‌های استان ارایه درخواست مجدد نمایند.

متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانند با شماره 8-33330696داخلی 104تماس حاصل فرمایند.

   1397/2/31 12:27        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )